آموزش سالانه دوهزار فارسی آموز در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران

۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۹۰۴۶ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۲۸۶
دکتر علی درزی رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی درپایان دوره آموزشی پنجم سال ۱۳۹۶، اعلام کردند سالانه حدود دوهزار نفر در این مرکز به فراگیری زبان و ادبیات فارسی مشغول هستند که در دوره اخیر ۲۳۳ نفر از ۳۸ کشور در کلاس‌های این مرکز شرکت کردند.
آموزش سالانه دوهزار فارسی آموز در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران

ایشان دلیل رشد کمی فارسی آموزان این مرکز را نشان از جایگاه بالای علمی و ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های این مرکز دانستند که همین امر باعث شده علاقه‌مندان یادگیری زبان فارسی از کشور‌های مختلف دنیا این مرکز را برای فراگیری زبان فارسی انتخاب کنند. ایشان همچنین افزودند فعالیت‌های جامعی همگام با برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران در دست بررسی و اقدام است که از آن جمله می‌توان به تدوین سند برنامه راهبردی مرکز، استاندارد سازی شرایط آموزشی بین‌المللی، ارتباط مستمر با دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی خارج از کشور، برگزاری کارگاه‌های دوره‌ای آموزش زبان فارسی در خارج از کشور، عقد تفاهم نامه و همکاری با مراکز فرهنگی داخل و خارج از کشور، برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار ادبیات فارسی در محل سالن همایش‌های مرکز، برگزاری تورهای ایرانشناسی، برگزاری کارگاه‌های آشنایی با فرهنگ و هنر ایران، آموزش مجازی زبان فارسی و … اشاره کرد.
لازم به ذکر است مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در سال ۱۳۶۸ به پیشنهاد مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی و دکتر غلامرضا ستوده، به عنوان نخستین نهاد دانشگاهی با هدف گسترش و ترویج زبان و ادبیات فارسی در مؤسسه لغت‌نامه دهخدا تأسیس شد و هرساله پذیرای دانشجویان فراوانی از نقاط مختلف دنیا است. کلاس‌های زبان فارسی این مرکز از سطح مقدماتی تا پیشرفته و در شش سطح برگزار می‌گردند و بعد از اتمام دوره‌های پیشرفته چنانچه زبان‌آموزان مایل باشند، می‌توانند به صورت اختیاری در دوره عالی و ادبیات شرکت کرده و با ادبیات کهن فارسی آشنا شوند.


نظر شما :