جشن پایان دوره فارسی‌آموزان مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران برگزار شد.

۱۵ تیر ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۶ کد : ۸۹۳۸ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۴۳۱

جشن پایان دوره پیشرفته ۳ و دوره دوم ۱۳۹۸ فارسی‌آموزان، شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ در تالار دکتر افشار این مؤسسه برگزار شد. در ابتدای این مراسم، پس از قرائت قرآن توسط محمد موسوی از کشور عراق، دکتر علی درزی، رئیس مؤسسه لغت نامه دهخدا، ضمن تبریک پایان دوره به فارسی آموزان درباره تنوع فرهنگی و اقلیمی ایران و نقش زبان فارسی سخنانی ایراد کرد.
در ادامه، سید زیدی از کشور آمریکا برنامه نی‌نامه مولانا را اجرا کرد و سپس ماکسیم ژوان از کشور فرانسه، محمد موسوی از کشور عراق، نیکلاس اسمیت از کشور انگلستان، ساواکو ایشی از کشور ژاپن و یوسف ضیا از کشور ترکیه، چهار قطعه موسیقی ایرانی و کلاسیک اجرا کردند. در این اجرا مهدی تجلی، به عنوان مدرس موسیقی در مؤسس دهخدا، گروه را همراهی می‌کرد. سخنران بعدی آقای دارگان تودورویچ سفیر کشور صربستان در ایران بودند که به عنوان یکی از فارسی‌آموزان دهخدا، در خصوص زبان فارسی مطالبی را عنوان کرد و آقای جان اکینز از کشور انگلستان، شعری از حافظ را در ادامه خواند. ادورادو فورلی از کشور ایتالیا، فاطمه شیخ از کشور پاکستان، مصطفی شیخ از کشور پاکستان، ماکسیم ژوان از کشور فرانسه و نا یان از کشور چین، یک نمایشنامه فارسی را اجرا کردند و سپس مظلوم ازکان از کشور ترکیه، خاطرات خود را درباره ایران و زبان فارسی بیان کرد.
در پایان این مراسم به فارسی‌آموزان دوره پیشرفته گواهی پایان دوره توسط دکتر درزی و دکتر بهادر باقری معاون گسترش زبان فارسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اهدا شد. اجرای این برنامه به عهده ماریا اولینیک و ایگنات لارین از کشور روسیه بود که تسلط خود به زبان فارسی را به حاضران در برنامه نشان دادند.
گفتنی است فستیوال غذاهای بین‌الملل با حضور فعال فارسی‌آموزان و استقبال حاضران در بخش دوم این جشن برگزار شد.


نظر شما :