بزرگداشت شب یلدا در موسسه لغت‌نامه دهخدا

۱۲ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۹ کد : ۳۲۲۷۶ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۲۵۰
 ‌مراسم باشکوهی با حضور میهمانان سرشناس در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی کشور  در موسسه لغت‌نامه دهخدا برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی موسسه لغت‌نامه دهخدا؛ مراسم باشکوهی با حضور میهمانان سرشناس در حوزه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی و اجتماعی کشور  در موسسه لغت‌نامه دهخدا برگزار شد.
 
در این مراسم خانم دکتر حمیرا زمردی ریاست موسسه لغت‌نامه دهخدا و دکترعلی شهیدی معاون علمی سخنرانی داشتند.
بخش های مختلف این مراسم شامل پذیرایی ویژه از میهمانان، بازدید از گنجینه دهخدا، نقالی، شاهنامه خوانی، نمایش نامه خوانی، مشاعره ، حافظ خوانی، اجرای موسیقی سنتی زنده ایرانی بود. 
در حاشیه مراسم برای میهمانان به مناسبت شب یلدا فال حافظ گرفته شد  و میهمانان کنار سفره شب یلدای موسسه لغت‌نامه دهخدا عکس هایی به یادگار گرفتند.
همچنین نمایشگاه تابلوهای نقاشی نفیس از معلولین و توانیابان کشور به صورت خیریه برگزار شد.
ابتکار جالبی که در این بزرگداشت صورت گرفت، حضور یک بانوی نقاش بود که از شروع مراسم تا کمی قبل از پایان آن به صورت زنده در حضور حضار ،تابلوی بسیار زیبایی از چهره استاد دهخدا نقاشی کشیدند که به امضای میهمانان مراسم مزین گردید و با عنوان یادگاری ویژه این مراسم برای نگهداری در موسسه لغت نامه دهخدا قاب گرفته شد. 
 
قابل ذکر است؛ دکتر حمیرا زمردی ریاست موسسه لغت نامه دهخدا از برقراری همایش ها، نشست ها و مراسم های ویژه ای  مانند بزرگداشت استاد شهیدی و روز بزرگداشت استاد دهخدا در آینده ی نزدیک خبردادند.

کلید واژه ها: موسسه لغت نامه دهخدا مرکز بین ‌المللی آموزش زبان فارسی بزرگداشت شب یلدا


( ۵ )

نظر شما :