بازدید برگزیدگان المپیاد زبان و ادبیات فارسی از مؤسسهٔ دهخدا

۲۵ تیر ۱۴۰۱ | ۱۷:۱۴ کد : ۲۹۵۷۳ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۴۵۷
بازدید برگزیدگان المپیاد زبان و ادبیات فارسی از مؤسسهٔ دهخدا

برگزیدگان المپیاد دانش‌آموزی زبان و ادبیات فارسی ۱۴۰۱ در روز شنبه ۱۴۰۱/۴/۲۵ از ساعت ۹ تا ۱۲ با حضور در مؤسسهٔ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران، ضمن بازدید از گنجینهٔ دهخدا و حضور در شورای تألیف مؤسسه در برنامه‌های آموزشی این مؤسسه شرکت کردند.
در این برنامه مهدی تجلی، مدیر روابط عمومی و بین‌الملل مؤسسه ضمن خیر مقدم به دانش‌آموزان نخبهٔ زبان و ادبیات فارسی سراسر کشور، به معرفی اهداف و وظایف مؤسسه در زمینهٔ زبان و ادبیات فارسی پرداخت. سپس خانم اکرم سلطانی رئیس شورای تألیف مؤسسه با اشاره به پیشینهٔ مؤسسه، درخصوص فرهنگ‌نویسی و نحوهٔ نگارش لغت‌نامهٔ دهخدا و لغت‌نامهٔ بزرگ فارسی مطالبی را توضیح داده و خانم زهرا ملک‌شاهی از مدرسان آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان، کتاب‌های تألیف شده و سامانه‌های آموزش زبان فارسی این مرکز را به حاضرین معرفی کرد.
در ادامه، دانش‌آموزان ضمن بازدید از گنجینهٔ دهخدا و کتابخانهٔ علامه دهخدا، با حضور در شورای تألیف مؤسسه، پرسش‌های خود را با گروه فرهنگ‌نویسی مطرح کردند.
درپایان فیلم مستند «و من غواص و دریا میکده» با موضوع دکتر سیدجعفر شهیدی -که حدود سی‌سال ریاست مؤسسهٔ دهخدا را بر عهده داشت- پخش گردید.

کلید واژه ها: موسسه دهخدا آموزش زبان فارسی المپیاد زبان و ادبیات فارسی


( ۲ )

نظر شما :