پخش زندهٔ نخستین جشنواره بین‌المللی زبان فارسی دهخدا

۲۳ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۱:۱۹ کد : ۲۸۶۶۷ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۶۶۳

نخستین «جشنوارهٔ بین‌المللی زبان فارسی دهخدا» روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۳ در تالار دکتر افشار مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) برگزار می‌‌شود. در این برنامه آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره در سه بخش: زبانی (خواندن)، زبانی (سخن گفتن) و فرهنگ و هنر داوری می‌شود. این برنامه از طریق وبگاه مؤسسهٔ دهخدا نیز به صورت زنده برای علاقه‌مندان پخش می‌شود.
گفتنی است «جشنوارهٔ بین‌المللی زبان فارسی دهخدا» توسط مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی، به عنوان نخستین مرکز دانشگاهی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان برنامه‌ریزی شده است و با اهدافی چون تقویت و گسترش زبان فارسی و کمک به آموزش بیشتر آن در بین غیرفارسی‌زبانان و حفظ تعامل مستمر با فارسی‌آموزان در سطح بین‌المللی اجرا می‌شود. این جشنواره قرار است به صورت مستمر و سالیانه و در قالب یک رویداد مسابقه‌ای، با همکاری دانشگاه‌ها و مراکز بین‌المللی، برگزار شود.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: جشنواره بین‌المللی آموزش زبان فارسی پخش زندهٔ نخستین جشنواره بین‌المللی آموزش زبان فارسی موسسه دهخدا آموزش زبان فارسی


( ۲ )

نظر شما :