آغاز دوبارهٔ دوره‌های حضوری دانشجویان بین‌الملل زبان فارسی در دهخدا

۲۰ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۸ کد : ۲۶۸۷۳ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۱۷۳۵
آغاز دوبارهٔ دوره‌های حضوری دانشجویان بین‌الملل زبان فارسی در دهخدا

مراسم آغاز دورهٔ حضوری جدید فارسی‌آموزان بین‌الملل در تالار دکتر افشار مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران در تاریخ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ برگزار شد. در این مراسم دکتر محمود بی‌جن‌خان رئیس مؤسسهٔ دهخدا، حضور دانشجویان را در ایران، دانشگاه تهران و مؤسسهٔ دهخدا خوش‌آمد گفت و به معرفی ویژگی‌های مؤسسهٔ دهخدا پرداخت. وی همچنین گفت قبل از تعطیلی دورهٔ حضوری این مؤسسه به علت بیماری کرونا، سالانه حدود دوهزار نفر ثبت‌نام داشتیم و امیدواریم بتوانیم هر چه سریع‌تر به شرایط قبلی و سپس شرایط‌ مطلوب‌تر برسیم. وی اضافه کرد هر چند طی این مدت کلاس‌های حضوری تعطیل شده بود اما مؤسسه دوره پرکاری را به جهت تولید محتوای درسی و همچنین برگزاری دوره‌های مجازی پشت سرگذاشت و باعث بروز رسانی علمی مؤسسه در امر آموزش زبان فارسی شد. رئیس مؤسسه دهخدا خطاب به دانشجویان حاضر در این جلسه گفت که او و همه همکارانش تمامی تلاش خود را برای برگزاری مطلوب دوره آموزشی به کار می‌بندند و جایگاه ویژهٔ این مؤسسه را در آموزش زبان فارسی، حفظ خواهند کرد.
در ادامه جلسه خانم ندا نفیسی، سرپرست اداره آموزش به معرفی مرکز، امکانات و دوره‌های آموزشی پرداخت و در پایان دانشجویان پس از آشنایی با کارشناسان بخش آموزش و مدرسان، در گشت آشنایی با مؤسسه از گنجینه دهخدا، کتابخانه‌‌ دکتر شهیدی، باغ و بخش‌های دیگر مؤسسه دیدن کردند.
گفتنی است مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران به عنوان نخستین مرکز بین‌المللی دانشگاهی آموزش زبان فارسی مشغول فعالیت است و در این دوره به صورت مجازی و حضوری فارسی‌آموزانی از ۲۷ کشور شرکت کرده‌اند.

کلید واژه ها: موسسه دهخدا آموزش زبان فارسی


( ۱ )

نظر شما :