ویدئو

شب چله

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۲ کد : ۲۴۵۱۴ اینجا فارسی زبان بین‌المللی است
تعداد بازدید:۳۳۸

معرفی شب چله در مراسم جشن شب چلهٔ دانشجویان بین‌الملل مؤسسۀ لغت‌نامۀ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران
آشنایی با آیین و رسوم ایران یکی از اهداف مؤسسۀ لغت‌نامۀ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران است که برای فارسی‌آموزان خود در قالب‌های مختلف برنامه‌ریزی می‌کند. ویدئویی که مشاهده می‌فرمایید گوشه‌ای از مراسم شب چله ۱۳۹۸ این مؤسسه است که در تالار دکتر افشار این موسسه برگزار شد. متاسفانه به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا کلاس‌های حضوری این مؤسسه طی دو سال قبل برگزار نشده و علاقه‌مندان هم اکنون فقط در دوره‌های مجازی شرکت می‌کنند و این برنامه آخرین برنامه‌ای بود که برای این دانشجویان برگزار شد.
این برنامه با همکاری دکتر علی درزی (سخنران و رئیس وقت مؤسسه)، دکتر فرنوش طاهرلو (کارشناس مجری و از مدرسان مرکز)، قرائت قرآن توسط یوسف رشاک (عراق)، شعر خوانی حافظ و سعدی توسط الیزاوتا ببروسکایا (روسیه) و الکساندرا پلشکوا (روسیه)، اجرای موسیقی ایرانی توسط رونان گراندادم (فرانسه)، الیسا توئلدو (ونزوئلا)، آلینا گربنیکوا (روسیه)، پولینا گردیوا (روسیه)، یولیان فیشر (آلمان)، مهناز بیگی (ایران)، مهدی تجلی (مدرس درس شعر و موسیقی ایرانی)، سنتورنوازی توسط دکترتانی ماساتو (استاد اتنوموزیکولوژی دانشگاه کوبه ژاپن و از دانشجویان قدیم مؤسسه)، ارائه مطلب خوشنویسی ایرانی توسط یوهانگ وانگ (چین) و خاطره‌خوانی توسط عمر الیاک (ترکیه) انجام شد. در بخش دوم این برنامه دانشجویان طبق آیین شب چله پذیرایی شدند که برنامه‌ریزی این بخش را خانم مانا شایسته از کارشناسان مرکز به عهده داشتند. همچنین مطلب آموزشی در خصوص مراسم شب چله، توسط دکتر پگاه خدیش از اعضای هیات علمی این موسسه نیز در انتهای این ویدیو برای آگاهی علاقه‌مندان آورده شده است.
امیدواریم تجدید خاطرهٔ این برنامه برای همهٔ این عزیزان، مدرسان، کارکنان و همچنین تمام کسانی که در این برنامه و مؤسسه دهخدا بوده‌اند شیرین باشد و به امید خدا هر چه زودتر شاهد پایان این همه‌گیری و بازگشت شور و نشاط در کلاس‌های حضوری موسسه باشیم.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: موسسه دهخدا آموزش زبان فارسی شب چله شب یلدا دکتر پگاه خدیش دکتر علی درزی دکتر فرنوش طاهرلو مهدی تجلی


( ۱ )

نظر شما :