استاندارد سازی آموزش زبان فارسی، رویکرد مؤسسه دهخدا در فضای مجازی

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۰ کد : ۱۵۲۶۳ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۹۲۶

رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و سازمان فناوری اطلاعات ایران و با حضور و همکاری مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران در تاریخ ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۹ برگزار شد.
دکتر هادی ویسی، معاون علمی مؤسسه دهخدا، در پنل تخصصی نقش فناوری در گسترش و تقویت زبان فارسی با حضور نمایندگان سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی، گفت: مؤسسه دهخدا با توجه به پیشینه و توان علمی و دانشگاهی خود و با توجه به شرایط پیش آمده، برنامه تولید محتوای آموزش زبان فارسی و استاندارد سازی آن را برای آموزش مجازی مبنای کار خود قرار داد و انگیزه مؤسسه دهخدا در این رویداد استفاده از توان و دانش فنی استارت‌آپها و شرکت‌های دانش بیان است که در نهایت این فرآیند در قالب یک محصول الکترونیکی در اختیار عموم قرار گیرد.
وی گفت: مؤسسه دهخدا پروژه سامانه آموزش مجازی زبان فارسی (آموزگار) را از سال ۱۳۹۷ در دستور کار خود قرار داد و این حکایت از نگاه بلند مدت این مؤسسه به آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دارد. معاون علمی مؤسسه دهخدا اضافه کرد: به کارگیری فناوری‌های نوین به ویژه هوش مصنوعی در آموزش فارسی از ویژگی‌های مهم این سامانه است.
در این رویداد مؤسسه دهخدا، پس از تشریح نحوه تعامل با شرکت‌های دانش بنیان و فناور مرتبط و انجام مذاکرات ‌B2B، با دو مؤسسه برای تولید محصول مشترک تفاهم‌نامه منعقد کرد.

کلید واژه ها: فناوری پردازش زبان فناوری در زبان و ادب فارسی سامانه آموزگار مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی


نظر شما :