رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی با حضور و همکاری مؤسسهٔ دهخدا

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴ کد : ۱۵۲۰۹ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۴۱۰

دکتر هادی ویسی، معاون علمی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران و نمایندگان سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی در پنل تخصصی نقش فناوری در گسترش و تقویت زبان فارسی به گفتگو می نشینند.
این پنل در قالب رویداد تبادل فناوری در حوزه زبان و ادب فارسی است که توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار می‌شود.
دکتر ویسی در این خصوص گفت: استفاده از فناوری در پردازش زبان فارسی از موضوعات با اهمیت موسسه دهخدا بوده و موسسه به دنبال به کارگیری فناوری های نوین به ویژه هوش مصنوعی در مسائل مختلف است که یکی از آنها سامانه آموزش فارسی است که پس از تامین محتوای مربوطه، برای شناسایی تیم فنی مجری پروژه، پیشنهاد به صورت یک طرح  با کمک سازمان فناوری اطلاعات و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری به فراخوان عمومی گذاشته شد و طی آن تیم ها و شرکتهای دارای توانمندی مرتبط شناسایی شدند. در این رویداد نحوه تعامل مؤسسه دهخدا با شرکت‌های دانش بنیان و فناور مرتبط تشریح می‌شود و موسسه پس از دو مرحله بررسی توانمندی متقاضیان، با دو موسسه تفاهم نامه همکاری برای ادامه فعالیت منعقد خواهند کرد.
در این رویداد علاوه بر اجرای دو پنل تخصصی، نمایشگاه توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپها نیز برگزار می‌شود. این رویداد ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت پخش زنده از طریق aparat.com/itoofiran/live و aparat.com/sandoghnoavari/live در دسترس همگان است.

کلید واژه ها: مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا دکتر هادی ویسی آموزش زبان فارسی فناوری پردازش زبان فناوری فناوری در زبان و ادب فارسی


نظر شما :