نشست شورای عمومی بنیاد حامیان مؤسسه لغت‌نامه دهخدا برگزار شد

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۳ کد : ۱۴۵۸۳ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۷۱۱

نشست شورای عمومی مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، به منظور استماع گزارش سالیانه و انتخاب هیأت مدیره جدید روز چهارشنبه 1399/11/1از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در تالار دکتر معین این مؤسسه برگزار گردید. در این نشست که با پیامی از سوی دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی در خصوص جایگاه علامه دهخدا آغاز شد، دکتر بی‌جن‌خان رئیس مؤسسه دهخدا و رئیس هیأت مدیره بنیاد حامیان مؤسسه دهخدا، ضمن خیر مقدم به حاضرین، از زحمات هیأت مدیره قبلی آقایان: اسلامی، رضایی، چوداریان، نیکمان، صیادی، دکتر مهرکی و خانم سلطانی تشکر کرد. سپس آقای اسلامی به عنوان مدیر عامل سابق بنیاد و خانم سلطانی به عنوان بازرس سابق بنیاد حامیان دهخدا، در خصوص اقدام‌های انجام شده این بنیاد، گزارش‌های خود را بیان کردند. در ادامه دکتر ناصر غلامی، قائم مقام مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران به تشریح اهداف و برنامه‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران پرداخت و در پایان، انتخابات هیأت مدیره جدید انجام گرفت.
بر اساس رأی شورای عمومی بنیاد حامیان مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، آقای صفر رضایی اصل، آقای کاظم قلم‌چی، آقای احمد مسجد جامعی و خانم اکرم سلطانی به عنوان اعضای جدید هیأت مدیره، آقایان شهاب‌الدین نیکمان و محمد محمودی به عنوان اعضای علی‌البدل، آقای حمید رضا اسلامی به عنوان بازرس و دکتر محمد افشین وفایی به عنوان بازرس علی‌البدل بنیاد حامیان مؤسسه لغت‌نامه دهخدا انتخاب شدند. همچنین مطابق اساسنامه، دکتر محمود بی‌جن‌خان نیز به عنوان رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و عضو حقوقی این بنیاد، ریاست هیأت مدیره بنیاد حامیان دهخدا را بر عهده خواهند داشت.
در این نشست دکتر ژاله آموزگار، دکتر حسن انوری، دکتر سعید نجفی اسدالهی، حجت السلام سید محمود دعایی و دکتر ایرج شهبازی به صورت حضوری و استاد رسول شایسته، سیدمحمد بهشتی، علی دهباشی و شهرام ناظری به صورت برخط نیز حضور داشتند.
گفتنی است بنیاد حامیان مؤسسه لغت‌نامه دهخدا، به عنوان یک سازمان غیر دولتی در سال ۱۳۹۶ به همت جمعی از اندیشمندان و چهره‌های برجسته زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ و هنر ایران تأسیس شد و همه ارکان آن از جمله اعضای شورای عمومی و هیأت مدیره به صورت داوطلبانه و افتخاری برای اهداف این بنیاد که حمایت و گسترش زبان فارسی و فرهنگ ایرانی است فعالیت می‌کنند.

کلید واژه ها: بنیاد حامیان مؤسسه دهخدا


( ۱ )

نظر شما :