آغاز نخستین دوره آموزش زبان فارسی در کشور ژاپن

۲۱ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۳ کد : ۱۳۰۳۸ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۲۷۳

نخستین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران، روز پنجشنبه مورخه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ توسط شرکت گنزا، نماینده رسمی این مؤسسه در کشور ژاپن، به طور رسمی آغاز شد.
دکتر محمود بی‌جن‌خان رئیس مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا در پیامی خطاب به فارسی آموزان ژاپنی این دوره گفت: “خیلی خوشحالم که می‌خواهید زبان فارسی را یاد بگیرید. زبان فارسی عضو خانواده زبان‌های هندواروپایی است. بیش از ۳۰۰۰ سال است که مردم ایران از زبان فارسی برای ارتباط با یکدیگر استفاده می‌کنند. ایران یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌ها و فرهنگ‌های جهان را دارد. به همین خاطر، ادبیات فارسی غنی‌ترین آثار ادبی را در تاریخ بشر دارد. به شما مژده می‌دهم که یاد گرفتن زبان فارسی خیلی آسان است و وقتی زبان فارسی را یاد گرفتید از خواندن اشعار شعرایی چون حافظ، سعدی و مولوی لذت خواهید برد. آقای ذکی‌پور برای برگزاری این دورۀ آموزش زبان فارسی در مؤسسه گنزا زحمت زیادی کشیدند. من از ایشان تشکر می‌کنم. مؤسسۀ لغت‌نامۀ دهخدا و شرکت زبان گنزا امیدوارند با همکاری یکدیگر روزهای فراموش‌نشدنی را با طعم شیرین زبان فارسی برای شما عزیزان فراهم کنند. آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما دارم و از همین الان به شما یادگیری زبان فارسی را تبریک می‌گویم.”
این دوره از کلاس‌ها با حضور ۱۲ زبان آموز در سه مقطع مقدماتی ۱، مقدماتی ۲ و میانی ۳، توسط استادان ایرانی مقیم ژاپن و استادان ژاپنی متخصص در حوزه زبان و ادبیات فارسی با نظارت کامل مؤسسهٔ دهخدا در حال برگزاری است؛ و امید می‌رود در آینده این دوره‌ها میزبان جمع بیشتری از علاقمندان ژاپنی به حوزه زبان و ادب فارسی باشد.
علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره‌ها در کشور ژاپن، می‌توانند به وبگاه شرکت گنزا به نشانی https://www.genzacorp.com/dehkhoda-japan مراجعه کنند.


نظر شما :