انتصاب معاون علمی مؤسسه و مرکز

۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۲۲:۲۶ کد : ۱۲۴۴۷ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۱۱۵۴

طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه تهران، آقای دکتر هادی ویسی به سمت معاون علمی مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران منصوب گردید.
دکتر بی‌جن‌خان رئیس مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا و مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی در مراسم معارفه نامبرده که در تاریخ ۰۳/‏۰۶/‏۱۳۹۹‬ در تالار دکتر معین این مؤسسه برگزار گردید، گفت: چشم‌انداز مؤسسه و مرکز، حضور فعال و مؤثر در فضای مجازی است، تا دوره‌های آموزشی مجازی همانند دوره‌های حضوری این مرکز دارای اعتبار و سطح علمی و آموزشی مناسب باشند. برای حفظ جایگاه ممتاز مؤسسه و مرکز در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان و همچنین فعالیت‌های فرهنگ‌نویسی و پژوهشی زبان فارسی، باید از بهترین متخصصین در این زمینه استفاده کتیم و حضور دکتر ویسی در مؤسسه و مرکز به همین دلیل است. وی افزود: با توجه به شناختی که از دکتر ویسی دارم، حضور و توانایی علمی و تخصصی ایشان باعث افزایش توان علمی و کارشناسی این مجموعه می‌شود.
در ادامه، دکتر ویسی ضمن ابراز خوشنودی از حضور خود در این مؤسسه و مرکز، برنامه‌های خود را بیان کرد. وی از ساماندهی و ارتقا فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی در فضای مجازی و بهره‌برداری مناسب از ابزارهای هوشمند پردازش خط و زبان، به عنوان اهداف و برنامه‌های کلی خود نام برد و اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه‌ها و در راستای اهداف این مجموعه و دانشگاه تهران، همگان شاهد شکوفایی بیشتر مؤسسه و مرکز باشند.
گفتنی است دکتر هادی ویسی دارای دکتری مهندس کامپیوتر (هوش مصنوعی) از دانشگاه صنعتی شریف، و عضو هیأت علمی دانشکده علوم و فنون دانشگاه تهران است. ایشان کتاب‌ها و مقالات متعددی در زمینه فناوری بین‌رشته‌ای و پردازش زبان (پردازش گفتار و پرداز متن) در کارنامه خود دارد و از جوایز و افتخارات مرتبط با زبان فارسی می‌توان از تولید نرم افزار نویسا (اولین نرم افزار تایپ گفتاری فارسی)، سامانه نویسه خوان نوری فارسی خوانا و تحلیل محتوای فضای مجازی نام برد.

کلید واژه ها: مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران دکتر بی‌جن‌خان دکتر هادی ویسی نرم افزار نویسا آموزشی مجازی


( ۵ )

نظر شما :