تأسیس نمایندگی مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی مؤسسۀ دهخدا در کشور ژاپن

۲۹ اسفند ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۱۶۱۷ اخبار و اطلاعیه‌ها
تعداد بازدید:۱۰۴۶
تأسیس نمایندگی مرکز بین المللی آموزش زبان فارسی مؤسسۀ دهخدا در کشور ژاپن

به منظور ایجاد و گسترش بستر مناسب آموزش زبان فارسی در کشور ژاپن و در راستای اعطای نمایندگی مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی مؤسسۀ لغت نامۀ دهخدا تفاهم‌نامه همکاری بین این مرکز و شرکت گنزا در خرداد ۱۳۹۹ منعقد گردید. دکتر علی درزی، رئیس مؤسسۀ لغت‌‌نامۀ دهخدا در این خصوص بیان داشت: در این تفاهم نامه تدوین برنامه‌های آموزشی، محتوای آموزشی، نظارت بر آزمون‌‌ها و معرفی استادان آموزش زبان فارسی از تعهدات این مؤسسه است و در مقابل پشتیبانی مالی و فراهم کردن امکانات لازم در کشور ژاپن بر عهده شرکت گنزا است. همچنین نحوه حضور زبان‌‌آموزان ژاپنی برای آموزش زبان فارسی در کشور ایران و مؤسسۀ دهخدا از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.
گفتنی است مؤسسۀ لغت‌‌نامۀ دهخدا و مرکز بین‌‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران در راستای حضوردانشگاه تهران در عرصه‌های بین المللی آیین‌نامه‌ای را تهیه و در اواخر سال ۱۳۹۵ به تأیید هیئت رئیسه محترم دانشگاه تهران رساند. به موجب این آیین‌نامه، این مؤسسه در جهت گسترش زبان فارسی می‌تواند خود در خارج از کشور دفاتر نمایندگی تأسیس کند یا به مؤسسات آموزش و پژوهشی خارج از کشور با رعایت شرایط خاصی نمایندگی اعطا کند.

کلید واژه ها: مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی مؤسسهٔ لغت‌نامهٔ دهخدا دانشگاه تهران شرکت گنزا کشور ژاپن اموزش زبان فارسی آموزش مجازی


( ۳ )

نظر شما :